کد خبر : 3804
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۹
-
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی:

مجوز خرید دام حذفی تنها در خراسان جنوبی اجرایی می‌شود | تشکیل جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان بشرویه با حضور مدیران کل و نماینده مجلس

به گزارش پایگاه خبری بشرویه نیوز ؛ رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: خراسان جنوبی تنها استانی است که مجوز خرید دام حذفی را اخذ کرده است. مهدی جعفری، ظهر چهارشنبه (دوم آذر) در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان بشرویه گفت: با تدبیر اندیشیده شده، دام سبک دامداران به دلیل شرایط سخت خشکسالی و توان پایین دامداران، با قیمت نهاده ۳۰ درصد زیر قیمت نهاده فعلی بهره مند می‌شود.

 رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی در خصوص چگونگی خرید دام‌ پرواری بیان کرد: اتحادیه‌ها و سایر تشکل‌های دامی باید با پشتیبانی امور دام انعقاد قرار داد بسته و دام پرواری دامداران را خریداری کنند.

وی با بیان اینکه اصلاح الگوی کشت با چتر حمایتی تفاوت دارد، افزود: امسال الگوی کشت زراعی ابلاغ شده و برای سال آینده الگوی کشت باغی ابلاغ خواهد شد؛ چتر حمایتی دولت نیز هم اکنون شامل گندم، جو، چغندرقند و کلزاست.

جعفری درخصوص دو نرخی شدن قیمت کود، گفت: موضوعات را به مسئولان منتقل کرده‌ایم؛ در خصوص آسفالت جاده آسیاب ها و مزارع قنات بشرویه نیز با توجه به اینکه یکی از درخواست‌های کشاورزان این منطقه بوده است در صورتی که فرمانداری مشکل حمل شن آن را رفع کند ما نیز کوبیدن و آسفالت مسیر را انجام خواهیم داد.

 

 

 

 

مطالب تصادفی پیشنهادی
اجرای طرح تولید قراردادی گوشت شتر در شهرستان بشرویه

انتهای پیام/
- منبع: ایسنا (خبرگزاری دانشجویان ایران)