کد خبر : 3981
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۸
-
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی:

پنجمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی در خراسان جنوبی گشایش یافت | حضور مسئولین شهرستان بشرویه در نمایشگاه

به گزارش پایگاه خبری بشرویه نیوز پنجمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی در خراسان جنوبی با حضور معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و استاندار خراسان جنوبی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی بیرجند گشایش یافت.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی روز دوشنبه در این آیین گفت: این نمایشگاه از امروز تا یازدهم آذرماه جاری به مدت پنج روز از ساعت ۱۶ تا ۲۱ در استان دایر است.

هادی شاهوردی افزود: در این نمایشگاه ۲۰۸ غرفه در اختیار صنعتگران و هنرمندان قرار گرفته است که ۱۵۴ غرفه مربوط به فروش و عرضه صنایع دستی، ۳۴ غرفه مربوط به دستگاه‌های اجرایی و نهادهای حمایتی، ۹ غرفه برای شهرها و روستاهای ملی و جهانی سطح کشور و ۱۱ غرفه در حوزه گردشگری است.

وی با بیان اینکه صنعتگران و هنرمندان ۲۶ استان کشور در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی بیرجند حضور دارند، تصریح کرد: صنعتگران محصولات صنایع دستی در گروه‌هایی از جمله منسوجات سنتی، بافته‌های داری و غیرداری، سنگی، چوبی و حصیری، آبگینه، صنایع دریایی، فلزی، رودوزی‌های سنتی، محصولات دستی چرمی و سفال و سرامیک در نمایشگاه صنایع دستی عرضه می‌کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی تصریح کرد: برنامه‌های جانبی از جمله تور بیرجندگردی، کارگاه‌های آموزشی تخصصی در حوزه صنایع دستی، بازاریابی، اجرای حرکت‌های آیینی سنتی، ورزش زورخانه‌ای و برپایی ۶ سیاه چادر نیز برنامه‌ریزی شده است.

اکنون بیش از ۱۰ هزار نفر صنعتگر در خراسان جنوبی فعال هستند که هفت هزار و ۵۰۰ نفر دارای مدرک معتبر از اداره کل صنایع دستی استان بوده و ۵۰ درصد از صنعتگران نیز زیر پوشش بیمه قرار دارند.

گفتنی است به منظور قدردانی از تولیدکنندگان و صنعتگران شرکت کننده از بشرویه و عرض خداقوت، در این مراسم امام جمعه بشرویه، رئیس شورای اسلامی شهرستان و فرمانده سپاه بشرویه حضور داشتند.

مطالب تصادفی پیشنهادی
هنر۵۰۰ ساله بشرویه احیا شد

انتهای پیام/
-