کد خبر : 4206
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۱ - ۹:۰۸
-
حجت الاسلام زارعی؛ خطیب جمعه بشرویه (خراسان جنوبی):

عفاف، حجاب، غیرت و پایبندی به ارزش ها جزئی از فرهنگ ماست | امروز دشمن با تمام امکانات و توان برای انحراف خانواده ها و جوانان ما وارد میدان شده است.

به گزارش پایگاه خبری بشرویه نیوز حجت الاسلام زارعی امام جمعه بشرویه در ابتدای سخنان خود در خطبه دوم با عرض تسلیت ایام شهادت مظلومانه حضرت زهرا(س)،ضمن سفارش به احیاء روضه های خانگی، از زحمات همشهریان عزیز در اقامه عزای حضرت زهرا(س) در دهه اول فاطمیه تقدیر و تشکر کرد و نیز خواستار برنامه ریزی مسئولین هیئات و هیئت امناء مساجد و عزیزان دست اندرکار برای برگزاری دهه دوم شد.

 

وی دوران زندگانی حضرت فاطمه (س) را جزو پر برکت ترین زندگی ها دانست و در این باره بیان داشت: حیات طیبه فاطمه زهرا (س) خیلی کوتاه اما جزو پر برکت ترین حیات ها بود‌؛ هرچند عمر حضرت کوتاه بود اما این زندگی از جهت جهاد، مبارزه، تلاش و کار انقلابی، صبر انقلابی، درس فداکاری و سخنرانی و دفاع از نبوت و امامت و نظام اسلامی و نهایتا شهادت در راه خدا، یک حیات طیبه عظیم، فوق العاده و حقیقتاً بی نظیر بود.

خطیب جمعه بشرویه ضمن اشاره به ابعاد مختلف شخصیت والای حضرت زهرای مرضیه(س) به بیان سه اصل و نقطه درخشان زندگی حضرت و ویژگی و مهم ایشان پرداخت و گفت: در شخصیت حضرت زهرا(س) سه اصل مهم بود که به ظاهر غیر قابل جمع بود:

    ۱) اصل زندگی یک زن مسلمان در رفتار با شوهر و فرزندان انجام وظیفه در خانه بویژه تربیت فرزندان و خانه داری

    ۲) اصل مجاهدت های خستگی ناپذیر در برخورد با حوادث سیاسی مهم بعد از پیامبر و سخنرانی در دفاع از ولایت

    ۳) یک اصل هم عبادت ها، نمازها و قیام های خالصانه حضرت زهرا(س)

وی تصریح نمود: بعضی خیال می کنند انسانی که مشغول عبادت است، نمی تواند یک انسان سیاسی باشد یا یک زن نمی‌تواند در جامعه از ارزشها دفاع کند یا اگر کسی که اهل سیاست است نمی تواند خانه داری و کار دیگری را انجام بدهد؛ اما حضرت زهرا (س) به این سه اصل توجه کرد که می توان از آن به عنوان یک درس مهم از مکتب فاطمی استفاده کرد.

امام جمعه بشرویه ضمن اشاره به فرارسیدن ۱۹ آذرماه سالروز تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی به فرمان حضرت امام خمینی(ره)، مسائل فرهنگی را یکی از مسائل مهم و اساسی هر کشور خواند و گفت: به تعبیر مقام معظم رهبری، مسئله فرهنگی از مسائل اقتصادی و سیاسی مهم تر است؛ ⁉️فرهنگ چیست؟ فرهنگ عبارت است از درک، برداشت، فهم، اعتقاد و باور انسانها و روحیات و خلقیات آنها در زندگی که انسان را به کار وامی دارد.
عفاف، حجاب، غیرت و پایبندی به ارزش ها جزئی از فرهنگ ماست.

 

🔹وی افزود: امروز که ما در عرصه جنگ فرهنگی قرار گرفته ایم، نگاه به مقوله فرهنگ و انجام کار فرهنگی بهترین راه و مسیر مقابله و مبارزه با دشمن است که امیدواریم هم مسئولین دستگاه ها و نهادهای فرهنگی و هم مردم عزیز و مربیان و متولیان امور فرهنگ به میدان جنگ فرهنگی دشمن توجه کنند.

 

حجت الاسلام زارعی ضمن بیان لزوم اهمیت استفاده صحیح از فضای مجازی، توجه ویژه والدین به فرزندان در استفاده مطلوب و صحیح از گوشی های هوشمند را امری لازم و ضروری دانست و بیان داشت: بنده عاجزانه از خانواده های محترم، پدران و مادران درخواست دارم ارتباط با فرزندان، دختران و پسران خود را بیشتر کنند و توجه و دقت شان نسبت به استفاده از گوشی های هوشمند و محتوای آنها و فضاهای مجازی را بیشتر کنند؛امروز دشمن با تمام امکانات و توان برای انحراف خانواده ها و جوانان ما وارد میدان شده است.

مطالب تصادفی پیشنهادی
حضور امام جمعه بشرویه در منزل پدر شهیدان طاوسی

انتهای پیام/
-