کد خبر : 4560
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ دی ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۲
-
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان بشرویه:

تاکید بر کشتار دام به صورت کاملا بهداشتی به منظور حفظ سلامت شهروندان

به گزارش پایگاه خبری بشرویه نیوز دکتر سید حمید عبدی رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان بشرویه گفت :شهرستان بشرویه دارای یک کشتارگاه دام سنتی در نه ماهه نخست سال جاری بیش ازسه هزار راس دام سبک و سنگین دراین کشتارگاه تحت نظارت شرعی و بهداشتی کارشناسان شبکه کشتار گردیده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان بشرویه دکتر سید حمید عبدی رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان بشرویه گفت : شهرستان بشرویه دارای یک کشتارگاه سنتی متعلق به شهرداری می باشد و نظارت بهداشتی بر کشتار دام در کشتارگاه از وظایف حاکمیتی این شبکه می باشد که به طور روزانه توسط کارشناسان شبکه انجام می گیرد.

وی با تاکید بر اینکه به منظور حفظ سلامت شهروندان کشتار دام می بایست در شرایط بهداشتی صورت گیرد؛ افزود: از ابتدای سال جاری بیش از سه هزار راس دام سبک و سنگین شامل ۲۵۸۰ راس گوسفند و بز ،۲۸۷راس گاو و گوساله ،۶۴ نفر شتر و ۴۹ قطعه شتر مرغ در این کشتارگاه کشتار گردیده است.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان بشرویه اظهار داشت: لاشه استحصالی بعد از کشتار به مدت ۲۴ ساعت در پیش سرد نگهداری می گردد و در صورت صحت سلامت لاشه بعد از لیبل گذاری و الصاق مهر کشتارگاه توسط خودرو ویژه حمل گوشت به مراکز عرضه سطح شهرستان حمل می گردد؛ وی توصیه نمود شهروندان گوشت قرمز مورد نیاز خود را از مراکز تحت نظارت دامپزشکی تهیه نمایند.

 

 

 

 

مطالب تصادفی پیشنهادی
دیدار مدیر جهاد کشاورزی و مدیران عامل تشکل های وابسته با ریاست و پرسنل شبکه دامپزشکی 

انتهای پیام/
- خبرنگار : محسن باقری مقدم