کد خبر : 6649
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۲ - ۹:۲۸
-

لزوم آشنایی جوانان با موضوع های روز در مجالس هیئت های مذهبی

به گزارش پایگاه خبری بشرویه نیوز ، استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه اسلام مورد نظر اهل بیت (ع)، اسلام سیاسی است، گفت: مجالسی که توسط هیئت‌های مذهبی برگزار می‌شود، نباید تک بعدی باشند و جوانان با موضوع‌های روز در این مجالس باید آشنا شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، جواد قناعت صبح امروز در آیین تجلیل از خادمان و فعالان غدیر، محرم و صفر سال ۱۴۰۲ با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره هیئت‌های مذهبی اظهار داشت: مردمی بودن، استقلال و تامین هزینه‌های هیئت توسط مردم و حضور سه عنصر مردم، روحانی و مداح در هیئت‌های مذهبی از جمله ویژگی‌های آنها است.

استاندار خراسان جنوبی با بیان نقش روحانیون در هیئت‌های مذهبی، افزود: روحانیون عشق و علاقه به اهل بیت (ع) را در مردم ایجاد می‌کنند. مداحان نیز با بهره‌گیری از هنر باید عشق و علاقه به اهل بیت (ع ) را در مردم به وجود آورند.

وی خاطرنشان کرد: هیئت‌های مذهبی در طول تاریخ، نقش بسیار مهمی در گسترش فرهنگ غنی اسلام داشته‌اند که نتیجه آن انتقال اسلام ناب به نسل فعلی است.

قناعت با اشاره به توصیه‌های مقام معطم رهبری به هیئت‌های مذهبی تصریح کرد: مجالسی که توسط هیئت‌های مذهبی برگزار می‌شود، نباید تک بعدی باشند بلکه این مجالس باید ترکیبی از شور و شعور باشند.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه اسلام مورد نظر اهل بیت (ع)، اسلام سیاسی است متذکر شد: جوانان با موضوع‌های روز در این مجالس باید آشنا شوند. دشمن هر روز از توطئه های جدیدی در جنگ ترکیبی بهره می‌گیرد و در صدد است با ارائه چهره بدی از ایران، مانع از الگوگیری مردم کشورهای دیگر از ایران شود.

به گفته وی باید موفقیت‌های نظام را در عرصه‌های داخلی و بین المللی به خوبی برای مردم بیان کنیم.

قناعت با اشاره به مبادله زندانیان بین ایران و آمریکا، برگشت الواح هخامنشی به ایران و آزادسازی شش میلیارد دلار پول بلوکه شده ایران به کشور تصریح کرد: همه اینها نشانگر افول قدرت آمریکا در جهان است.

وی افزود: فاز ۱۱ پارس جنوبی بعد از ۲۰ سال معطلی در دو سال اخیر توسط مهندسان جوان ما راه‌اندازی شد گفت: انجام این قبیل اقدامات، نشانگر حرکت به رو جلوی کشور است.

استاندار خراسان جنوبی تاکید کرد: در شرایط فعلی وظیفه اصلی ما روشنگری و جهاد تبیین برای بیان واقعیت‌ها است.

قناعت متذکر شد: دشمن درصدد از بین بردن یکپارچگی موجود در بین قومیت‌ها و شیعه و سنی در کشور است و وظیفه ما تقویت این وحدت است.

وی با یادآوری اینکه ۱۱ اسفند امسال اولین انتخابات توسط دولت سیزدهم برگزار می‌شود گفت: مقام معظم رهبری از اول فروردین سال جاری بر افزایش مشارکت مردم در این انتخابات تاکید کردند.

آیت‌الله سید علیرضا عبادی نیز در این مراسم اظهار داشت: جهان بر اساس پیوند بین تکوین و تشریح آفریده شده است. اخبار پیغمبر آخرالزمان و جانشینان وی در کتاب‌های آخر الزمان آمده و اهل کتاب منتظر ظهور پیامبر خاتم بوده‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی گفت: دشمنان در طول تاریخ همواره خواسته‌اند با بهره‌گیری از روش‌های مختلف با فرهنگ اهل بیت مقابله کنند که در این زمینه موفقیتی نداشته و این سند رسوایانی است که می‌خواهند با اهل بیت بجنگند.

وی با اشاره به اینکه همه انبیای الهی مصباح الهدی هستند خاطر نشان کرد: امام حسین(ع) در این زمینه از جایگاه خاصی برخوردار است و این موضوع سبب شده که در ایام اربعین پیروان اهل کتاب هم در مراسم عزاداری امام حسین(ع) حضور داشته باشند.

عبادی تصریح کرد: شما در تداوم راه امام حسین که راه خد ست، موفق هستید اما باید به تلاش خود در این زمینه بیفزاید.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان جنوبی بیان کرد: هیئت‌ها و گویندگان ما باید فاصله‌های موجود در این زمینه را با افزایش فعالیت‌های خود از بین ببرند.

وی عنوان کرد: شما در تداوم راه الهی که سنبل آن امام حسین(ع) است باید سجده شکر کنید و با اقداماتی که می‌کنید باید زمینه آزاد سازی مردم جهان را فراهم کنید.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان هم در این مراسم با بیان اینکه روحیه عشق به اهل بیت در مردم بسیار کارساز است گفت: به گفته مقام معظم رهبری محرم امسال خیلی پر رونق‌تر نسبت به سال‌های گذشته بود.

حجت‌الاسلام سالاری افزود: امسال در ۱۲۶ نقطه شهری و نقاط روستایی موکب‌های جا ماندگان ایجاد شد و هیئت‌های مذهبی استان نیز در مشهد عزاداری پرشوری داشتند.

به گفته وی به همت شخص استاندار در این مراسم تجلیل از منتخبان این حوزه انجام می‌شود و زنده نگاه داشتن چراغ هیئت‌های مذهبی در طول سال باید باشد.

مطالب تصادفی پیشنهادی
تقدیر از هنرمندان شهرستان بشرویه در جشن مهر سینمای ایران

انتهای پیام/
-