کد خبر : 267
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۳
-
رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بشرویه:

هنر۵۰۰ ساله بشرویه احیا شد | معرفی برک در نمایشگاه ملی صنایع دستی

به گزارش پایگاه خبری بشرویه نیوز رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بشرویه با اشاره به قدمت ۵۰۰ ساله برک بافی در این شهرستان گفت: این رشته منسوخ شده طی یکسال گذشته در شهرستان احیا شده است.

سید امیر سلیمانی در جمع خبرنگاران با اشاره به چهارمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی خراسان جنوبی بیان کرد: برپایی این نمایشگاه نقش مهمی در معرفی و فروش محصولات هنری صنعتگران دارد.
وی از حضور ۹ صنعتگر از شهرستان بشرویه در این نمایشگاه خبر داد و گفت: همچنین ۹ غرفه از بشرویه در چهارمین نمایشگاه صنایع دستی خراسان جنوبی حضور دارد.
رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بشرویه بیان کرد: هنرمندان در رشته هایی اعم از جاحیم بافی، برک بافی، چرم سنتی، پخل بافی و پارچه بافی سنتی در این نمایشگاه حضور دارند.
وی نمایشگاه را بستری برای معرفی رشته های کهن و احیا شده دانست و گفت: قدمت برک بافی به عنوان قدیمی ترین رشته صنایع دستی بشرویه به ۵۰۰ سال گذشته بر می گردد.
سلیمانی از احیای این رشته منسوخ شده طی یک سال گذشته خبر داد و افزود: معرفی این رشته به مخاطبان نمایشگاه می تواند نقش موثری در گرایش هنرمندان و علاقه مندان به برک بافی داشته باشد.
کد خبر ۴۷۸۸۳۹۱
مطالب تصادفی پیشنهادی
شهردار بشرویه به عنوان تنها شهردار فعال درساماندهی و مرمت بافت‌های تاریخی کشور تجلیل شد

انتهای پیام/
-