کد خبر : 4549
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ دی ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۹
-
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی:

زمین لرزه بشرویه به ۷۸۴ واحد مسکونی خسارت وارد کرده است

به گزارش پایگاه خبری بشرویه نیوز به نقل از  خبرگزاری شبستان ،میانگین مقاوم سازی خانه های مسکونی روستایی در بشرویه پایین تر از کشوری و استانی است.

قاسم تنها شامگاه (۹ دی) در جلسه فوق العاده ستاد مدیریت بحران شهرستان بشرویه با بیان اینکه شهرستان بشرویه براساس سرشماری سال ۹۵ تعداد ۲ هزار و ۲۲۲ واحد مسکن روستایی دارد، اظهار کرد: از این تعداد ۸۲۰ واحد تاکنون مقاوم سازی شدند، ۱۴۰۲ واحد کم دوام و بی دوام وجود دارد که ۳۷ درصد اینها غیر مقاوم هستند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه میانگین مقاوم سازی خانه های مسکونی روستایی در بشرویه پایین تر از کشوری و استانی است،گفت: در خصوص زمین لرزه اخیر، ۶۵۶ واحد مسکونی در شهرستان بشرویه مورد ارزیابی قرار گرفت که ۱۳۰ واحد شهری و ۵۲۶ واحد در ۳۷ روستای بشرویه بودند و همچنین ۱۲۶ واحد مسکونی روستایی و دو واحد مسکونی شهری نیز در حوزه شهرستان طبس که متاثر از زمین لرزه بود مورد ارزیابی قرار گرفت.

تنها افزود: این زمین لرزه در مجموع به ۷۸۴ واحد مسکونی خسارت وارد کرده است.

وی تصریح کرد: متقاضیانی که تاکنون از تسهیلات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در روستاها استفاده نکردند و یا زوج های جوانی که بخواهند در روستاها سکونت پیدا کنند و از تسهیلات استفاده نکرده باشند، آمادگی وجود دارد که زمین و تسهیلات برای ساخت به آنها بدهیم.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی افزود: هم اکنون آمادگی وجود دارد که در شهرستان بشرویه برای ۲۰۰ نفر از افرادی که از تسهیلات مسکن دولتی استفاده نکرده باشند، برای ساخت و یا مقاوم سازی خانه روستایی مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات و ۳۰ میلیون تومان هم بلاعوض پرداخت کنیم.

تنها در خصوص واحدهای آسیب دیده از زلزله هم گفت: برای این واحدهای مسکونی باید ابتدا هیات دولت مجوز و مبلغ تسهیلات را اعلام کند تا بعد بتوانیم به آنها تسهیلات بدهیم و هم اکنون منتظر تصویب در هیات دولت هستیم.

وی گفت: پیشنهاد استان به هیات دولت، برای تسهیلات بازسازی منازل مسکونی روستایی آسیب دیده در زلزله اخیر بشرویه ۸۰ میلیون تومان بلاعوض و ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات است که این صرفا پیشنهاد استان بوده و هنوز در هیات دولت مطرح نشده است و لذا چنانچه مصوب شود از طریق رسانه ها اعلام خواهد شد.

مطالب تصادفی پیشنهادی
بهره برداری از بیمارستان جدید بشرویه تا ۱۴۰۰

انتهای پیام/
- خبرگزاری شبستان